Categories Ostatní, Snídaně

Česnekové trojúhelníky

Posted on
Česnekové trojúhelníky

Dneska vám nesu neskutečnou dobrotu, kterou před lety vyhrabala mamka někde na těch internetech 🙂 🥓🧄🧀 Děsně vděčná chuťovka na oslavy, sešlosti, nebo prostě jen tak 🙂 Jdem na ně.

Ingredience:
Těsto:
750g hladké mouky
500ml mléka
100ml oleje
2 lžičky soli
1 droždí /42g/
špetk
a cukru

Náplň:
180g změklého másla
8-10 stroužků česneku
oregáno, sůl
šunka, sýr, slanina, salám a
td..

Těsto zaděláme buď v domácí pekárně nebo ručně tak, že si z droždí, cukru, lžičky mouky a 100ml vlažného mléka připravíme kvásek. Ten necháme pod utěrkou vykynout a přidáme ho spolu s ostatníma ingrediencema do prosátý mouky. Vše zpracujeme vařečkou, a pak rukama. Necháme kynout cca hodinku.
Mezitím do změklého másla prolisujeme česnek a vidličkou hezky vymícháme do hladka. Osolíme a můžeme přidat hrstku oregána nebo jinou bylinku.
Vykynuté těsto rozdělíme na 4 stejné díly / odvážíme si je / a vyválíme z nich tenké obdélníky jako na štrůdl tak, aby se nám na dýlku vešly na plech. Každý obdélník důkladně pomažeme česnekovým máslem a poklademe tím, co máme rádi. Já použila slaninu, šunku a strouhaný sýr gouda. Naplněný obdélník srolujeme do ruličky, konce podložíme a dáme na plech s pečícím papírem. Zbylým česnekovým máslem rolky ještě pomažeme i ze stran a vroubkovaným, nebo ostrým nožem nakrájíme na trojúhelníky viz fotka. Trojúhelníky od sebe neoddělujte, nechte je tak, jak se vám povedly nakrájet 🙂
Přikryjeme utěrkou a ještě 30 minut necháme kynout.
Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů 35 minut. Já pekla na horkovzduch na 175 stupňů 30 minut. Už v polovině pečení vám nádherná vůně másla a česneku proletí celým bytem a po vytažení z trouby budete mít co dělat, abyste uchránili alespoň pár trojúhelníčků na pozdějc 🙂

A takhle krásně vypadají upečené
Ruličky nakrájíme cik-cak
Rozválené těsto potřeme česnekovým máslem
A poklademe tím, co máme rádi
Ruličky znovu potřeme česnekovým máslem