Categories Snídaně, Vegetariánské

Lívance s ricottou

Posted on
Lívance s ricottou

Sobotní ráno jak malovaný, úplně vybízí k přípravě další skvělý snídaně………kdybych ovšem nebyla už od 7 ráno v práci ☺ A tak se naprosto úúúžasný Lívanečky s ricottou a citrónovou kůrou dělaly včera k večeři ☺ Ricotta se spotřební lhůtou dnešního data a chuť na palačinky mě přiměly zagůglit, a najednou čtu recept Jarky z blogu Chutě světa a přesně vim, že to je ono!! Lívanečky jsou nadejchaný jak nebe samo, chuť citronu je osvěžující, jako byste jedli nějakej citronovej dortík a s javorovým sirupem jsou teda vůbec nejlepčejší! 😀 A až se budete ládovat tou dobrotou, rozhodně si projděte i další Jarčiny recepty, u týhle holky určitě nejsem pro inspiraci naposled!
Citronové lívance s ricottou

Počet osob: 4
Doba přípravy: 30 minut

Ingredience:
200 g hladké mouky
3 1/2 lžíce krupicového cukru
2 lžičky prášku do pečiva
1/4 lžičky jedlé sody
1/2 lžičky soli
240 ml mléka
250 g ricotty
3 vejce
1/2 lžičky vanilkovýho extraktu
nastrouhaná kůra z 1 citrónu
60 ml citrónové šťávy
30 g rozpuštěného másla

Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme mléko, ricottu, vanilkovej extrakt a šleháme, dokud se vše krásně nespojí. Pak přimícháme citronovou šťávu, kůru a rozpuštěný máslo a znovu metličkou promícháme.
Mouku, spolu s jedlou sodou a práškem do pečiva přidáme k ušlehané směsi a mícháním spojíme. Nakonec si vyšleháme z bílků tuhý sníha ten do těsta opatrně vmícháme.
Smažíme na trošce másla nebo oleje dozlatova z obou stran a podáváme s čerstvým ovocem, javorovým sirupem nebo domácí marmeládou